Versenyeredmények 2014/2015

Világjáró Országos Földrajz Verseny

A 7-8. évfolyamon elért eredményeink:


III. Monoki Marcell 8.a
IV. Rebrica Péter 8.a
V. Fazekas Márkó 7.b
VI. Miklósváry Gréta 7.a

Az 5-6. évfolyamon elért eredményeink:

IV. Skarbik Rebeka 5.b

Felkészítő tanár: Kapornai Lilla
Gratulálunk a versenyzőknek a kiváló eredményeikhez!


 

 


 

Az Országos Litteratum angol nyelvi verseny döntőjébe iskolánk 4 tanulója jutott be. A döntőt évfolyamonként 20 fővel rendezték Budapesten, 2015. május 23-án. A 8. osztályosok közül Nagy Marcell III. helyezett lett és nyereményként ingyenes középfokú nyelvvizsgát nyert a könyvjutalom mellé. Migléczi Viktória XIII. lett.
További eredményeink: Géczi Kristóf 5. osztályos tanulónk IX. helyezett lett és Bognár Ádám 6. osztályos, XIII. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Szentessy Ida


A Városi Könyvtár Rajzpályázat díjazottjai:

Borda Boróka 5.a
Horváth Marci 5.a
Jung Boróka 2.a
Romhányi Orsolya 5.b
Bárdy Noémi 7.b


A  Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium megyei szintű  a Boronkay levelezős matematikaversenyének döntőjére évfolyamonként a magas pontszámot elérő 18-18 tanulót hívták meg.
A döntőn az 5. évfolyamon az I. helyezett lett Agod Solt 5.b osztályos tanulónk.
a 6. évfolyamon IX. helyezett lett  Harsányi Csanád Gellért 6.a és XII. helyezett Pribék Ádám 6.a osztályos tanulónk.

Gratulálunk a féléven át tartó kitartó és kiváló tanulmányi munkához és eredményhez!
felkészítő tanárok: Fritz Mária, Kirsch Ferenc Lászlóné

 

 


Pest megyei komplex angol verseny
2015. május 15.

5. évfolyam
6. Géczi Kristóf
10. Agod Solt

6. évfolyam
5. Spuriga Noel
7. Gulyás Csongor

8. évfolyam
4. Czéh Ivett

 


Varga Kármen 6.a, Vízkeleti-Fóti Zafír 6.a, Kaposvári Petra 7.a

 


London Bridge Országos Angol nyelvi verseny
2015. május 10. Budapest, országos döntő


III. helyezett: Géczi Kristóf 5.b
VI. helyezett: Nagy Marcell 8.b
IX. helyezett: Kovács Bálint 8.b

Felkészítő tanáruk: Szentessy Ida

 


 


Aradi Jenő Pest megyei rajzverseny
Páty, 2015. április 25.

V. helyezés:
T. Kósik Viktória 5.b

Felkészítő tanár: Filyó Gábor

 


Hon- és népismeret, megyei döntő
Mende, 2015. április 24.

I. helyezett csapat:
Borda Boróka, Lutter Zsófia, Torda Panna



VII. helyezett csapat:
Nagy Loretta, Reif Karina, Rudolf Bálint



Felkészítő tanár: Horváthné Szentléleki Katalin


Területi csecsemőgondozó verseny
Vác, 2015. április 27.

I. helyezett csapat:
Palcsik Tamara, Kaposvári Petra, Vízkeleti-Fóti Zafír, Varga Kármen


 

 

Felkészítő tanáraik: Szentessy Ida és Kapornai Lilla


Az általános iskola 5.-6.-7. évfolyamának meghirdetett  Boronkay Tehetséggondozó területi Matematikaversenyre (2015. április 17-én),  iskolánként a  2-2 legjobb diák indulhatott, és közülük a Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskolából

Agod Solt (5.b) I. helyezést és Szabó Zoltán (7.b)  II. helyezést ért el.

Kiváló eredményükhöz gratulálunk! A matematika munkaközösség


Alsós szavalóverseny, 1. évfolyam
2015. április 16.

I. helyezés:
Farkas Rebeka, Juhász Janka
II. helyezés:
Kovács Bianka, Takács Kata, Némethy Panna
III. helyezés:
Urbán Bianka, Kiss Botond, Miklós Anna

Különdíj:
Nagy Zsombor, Mihály Borbála

 


Alsós szavalóverseny, 3-4. évfolyam
2015. április 15.

I. helyezés:
Hájos Miklós, Lutter Szabolcs
II. helyezés:
Szalai Kristóf, Lackó Lili
III. helyezés:
Zámbó Bence, Varga Barnabás
IV. helyezés:
Tóth Gréta
Különdíj:
Miklósváry Ákos, Raikovich Levente, Raikovich Tibor

 


Országos iskolatenisz magyar bajnokság

II. helyezés: Sarkadi Kristóf 2.c


A 2015. március 19.-i Kenguru Matematika verseny megyei fordulóján
a legeredményesebben szereplő diákjaink:


23. helyezés  Szöllősi Bálint 7.a             /325 versenyzőből /
37. helyezés  Agod Solt  5.b                  
56. helyezés  Csomár Enikő 7.a            
88. helyezés  Agócs Dávid 7.a              felkészítő  tanáruk: Fritz Mária
85. helyezés  Veszely Mária  3.a         felkészítő tanára : Gombásné Kőbl Ágnes
91. helyezés  Bíró Zsófia 3.a                 felkészítő tanára : Gombásné Kőbl Ágnes


Alsós szavalóverseny, 2. évfolyam
2015. április 13.

I. helyezés:
Rácz Bernát, Sallai Borisz
II. helyezés:
Varga Lilla, Tokodi Cecília
III. helyezés:
Agod Villő, Szalai Petra, Szabó Szofi, Steszkó Lili, Tátrai Kata, Nagy Izsák
IV. helyezés (A zsűri dicséretében részesül):
Barta Benedek, Gärtner Dalma, Zala Kata, Himmelreich Hanna, Gál Eszter Hanna, Fridli Balázs, Balku Borbála, Jung Boróka, Bobál Dóra, Bihari Zsófia.

 

 


József Attila területi szavalóverseny
Fót, 2015. április 10.

II. helyezés: Jobbágy Dániel 7.b

Különdíj: Monoki Marcell 8.a

 


 

 


Iskolai történelmi verseny
2015. március 27.

25 csapat, 75 versenyző részvételével rendeztük meg a szokásos iskolai történelmi versenyünket, 5-8. évfolyamon. Témánk ebben az évben: Anjouk-kora.
A számos jelentkező nagy-nagy örömet jelentett, ugyanakkor némi gondot is okozott a szervezésnél. Ezért úgy döntöttünk (Erika néni, Ica néni, Hajni néni), hogy egy totóval kiszűrjük a legfelkészültebb csapatokat, és csak ők folytathatták tovább a versenyt. A második fordulóra 12 csapat jutott tovább, ehhez több, mint 60 %-os teljesítményt kellett felmutatniuk.

Eredmények:
1. hely: Kiss Ákos, Kovács Bálint, Migléczi Viktória 8.b osztály
Felkészítő tanáruk: Mihály Gyuláné
2. hely: Jobbágy Dániel, Fazekas Márkó, Mándics Krisztián 7.b osztály
Felkészítő tanáruk: Bárányné Bucsi Ilina
3. hely: Csomár Enikő, Havasi Kristóf, Kurta Illés 7.a osztály
Felkészítő tanáruk: Mihály Gyuláné

A verseny kellemes izgalommal, egészséges munkazajjal járt. Gratulálunk a résztvevőknek!
Köszönöm kollégáimnak a felkészítést, versenyfeladatok elkészítését és azt, hogy ennyi tanulót sikerült megmozgatniuk.

 

A jutalomkönyveket Kati néni (Igazgató) biztosította.
A csoki a Diákönkormányzat ajándéka volt.

Mihály Gyuláné, munkaközösség vezető

 


A ZRÍNYI matematika verseny (2015. febr. 20.) területi (megyei) fordulóján
a legjobb eredményeket elérő tanulóink:

Tikász Emma   3.a        (101 pont)   18. helyezés     /382 versenyzőből/
Szöllősi Bálint 7.a        (100 pont)   18. helyezés   /204 versenyzőből/
Agod Solt 5.b                 (96 pont )    37.helyezés   /249 versenyzőből /
Felkészítő tanáraik: Gombásné Kőbl Ágnes, Fritz Mária

MOZAIK országos tanulmányi verseny 2014-2015. tanév
Az 5 forduló összesített pontszáma és eredménye:

 

 


Március 9-én rendezte a Szent István Általános Iskola az angol nyelvi területi országismereti versenyt az 5. és 6. osztályosok számára. Idén a téma Írország történelme, földrajza, híres emberei, városai és azok látnivalói voltak. A versenyen 4 fős csapatok vettek részt, melyen a mi csapatunk a 12 résztvevő csapat közül a 3. helyezést érték el:
Csapattagok: Gulyás Csongor 6.c, Dósa Gábor 6.b, Seltenreich Zsombor 6.b, Spuriga Noel 6.b
Felkészítő tanáruk: Szentessy Ida

Március 10-én rendezték a 7. és 8. osztályosok számára ezt az országismereti versenyt. Iskolánk csapata 1. helyezést ért el.
Csapattagok: Czéh Ivett 8.a, Kovács Bálint 8.b, Nagy Marcell 8.b, Nagybali Tamás 8.b
Felkészítő tanáruk: Szentessy Ida

 


Az ORCHIDEA- PANGEA Országos matematika verseny I. fordulóján elért pontszám alapján

 

a Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskolából az alábbi tanulók értek el I. helyezést, és
bejutottak a második fordulóba, vagyis az országos döntőbe:

A 3. évfolyamból:  Tikász Emma 3.a Tanára: Gombásné Kőbl Ágnes
4. évfolyamból:  Raikovich Tíbor 4.b Petőné Herman Noémi
5. évfolyamból:  Agod Solt 5.b Fritz Mária
6. évfolyamból:  Harsányi Csanád 6.a Kirsch Ferenc Lászlóné
7. évfolyamból:  Szöllősi Bálint 7.a Fritz Mária
8. évfolyamból:  Kovács Bálint 8.b Monokiné Papp Zita

Gratulálunk az elért eredményért!

Az első fordulóban a II. és a III. helyezést elérő tanulókat is dicséretben részesítjük!
Ők a következők:
A 3. évfolyamból II. helyezett: Bíró Zsófia 3.a
III. helyezett: Dósa Katalin 3.a, Gyuricza Gergő 3.b, Juhász Adelina 3.b, Simon Márk 3.b, Varga Barnabás 3.b
A 4. évfolyamból II. helyezett: Kádár Valter Zoltán 4.b
III. helyezett: Veres Franciska 4.a
Az 5. évfolyamból II. helyezett: Reif Karina 5.c
III. helyezett: Torda Panna 5.a
A 6. évfolyamból: II. helyezett: Dósa Gábor 6.b
III. helyezett: Gulyás Csongor 6.c
A 7. évfolyamból II. helyezett: Kepler Dávid 7.a
III. helyezett: Dudás Zsófia 7.a
A 8. évfolyamból II. helyezett: Ficsor Fanni 8.b
III. helyezett: Pozsgai Anna 8.a

 


Népdaléneklési verseny, nem tagozatos tanulók
2015. január 29.

1. osztály:
I. Mihály Borbála 1.b
II. Pal Maja 1.d
Engelsz Míra 1.d
Cseszlai Eszter 1.d
III. Takács Kata 1.b
Feró Henriett 1.e
Urbán Bianka 1.e

 



2. osztály:
I. Balku Borbála 2.b
Végh György 2.b
Barta Benedek 2.b
II. Gärtner Dalma 2.b
Szalai Petra 2.d
Izsák Bíborka 2.d
III. Budai Krisztina 2.c



3-4. osztály:
I. Bicskey Kamilla 3.b
II. Szalai Kristóf 3.c
III. Loksa Panna 4.b
Hollósi Nikoletta 4.b
Hámor Maya 4.b

 


Népdaléneklési verseny, tagozatos tanulók
2015. január 26.

1-2. évfolyam:

I. Kozics Lili 2.a
II. Radics Nóra 1.a
III. Polgár Lara 2.a
IV. Pénzes Villő Blanka 1.a
Tátrai Kata 2.a
V. Torda Lotti 1.a
Kelemen Dorina 2.a
Himmelreich Hanna 2.a

3-4. évfolyam:

I. Berszán Zsuzsanna 4.a
II. Tamáska Nikolett 4.a
III. Agócs Lili 3.a
IV. Tikász Emma 3.a
Bánki Ivett 4.a
V. Lackó Lili 4.a
Volentics Anna 3.a
Sárfi Dorina 3.a

 

 


 

 

 


Területi tehetségkutató matematikaverseny
Dunakeszi, Radnóti Miklós Gimnázium
2014. december 10.

5. osztály
3. hely: Agod Solt 5.b

6. osztály:
3. hely: Harsányi Csanád 6.a
9. hely: Dósa Gábor 6.b

7. osztály:
2. hely: Szöllősi Bálint 7.a
4. hely: Csomár Enikő 7.a

8. osztáy:
6. hely: Kovács Bálint 8.b

 


Mézbarlang városi rajzverseny

I. helyezett: Keszthelyi Kata 7.a
II. helyezett: Lengyel András 5.a

Felkészítő tanáruk: Filyó Gábor

 


Kiselőadók városi versenye
2014. december 8.
Szent István Általános Iskola

I. helyezés
Juhász Balázs 5.c



III. helyezés
Ari Karolina, Broszmann Zsófia 5.b



Felkészítő tanár: Hoványné Martikán Erika

 

 


Idegen nyelvi rejtvényfejtő verseny

Angol nyelv


5. évfolyam
I. Fekete Flóra - Torda Panna
II. Berkes Brigitta - Török Virág
III. Bereczki László - Agod Solt

6. évfolyam
I. Varga Hanna - Chmelik Nóra
II. Deák Bíborka - Nógrádi Edina
III. Andrási Evelin - Végh Zsófia

7. évfolyam
I. Fazekas Márkó - Mándics Krisztián
II. Nagy Lili - Szabó Nikoletta
III. Kovács Fanni - Juhász Lili

8. évfolyam
I. Kovács Bálint - Migléczi Viktória
II. Papp Imre Dániel - Bató Dorina

Német nyelv


5-6. évfolyam, 100 %:
Havas Anna - Nagy Lotti
Lutter Zsófia - Gábor Jázmin
Balogh Lilla - Lengyel Anna
Lengyel András
Földvári Zsófia - Vízkeleti-Fóti Zafír

7-8. évfolyam, 87 %
Miklósváry Gréta - Sárfi Kincső

 


Gérecz Attila területi vers- és prózamondó verseny
2014. november 28.

II. helyezés
Monoki Marcell 8.a
felkészítő tanár: Varga Ágota

II. helyezés
Deák Bíborka 6.b
Lengyel Anna 5.a
felkészítő tanár: Hoványné Martikán Erika

III. helyezés
Sallai Júlia 5.a
Jobbágy Dániel 7.b
felkészítő tanár: Hoványné Martikán Erika

 


Alsós iskolai mesemondó délután, 2. évfolyam
2014. November 27.

I. Sallai Borisz 2.a

II. Barta Benedek 2.b
Bihari Zsófia 2.a
Bakos Eszter 2.b

III. Agod Villő 2.b
Gärtner Dalma 2.b
Budai Krisztina 2.c
Szalai Petra 2.d

Különdíj: Balku Borbála 2.b

 


Alsós iskolai mesemondó délután, 3-4. évfolyam
2014. November 26.

I. Tikász Emma 3.a
Varga Barnabás 3.b

II.  Lindmayer Bence 4.a
Abos Eszter 3.a
Raikovich Tibor 4.b

III. Lackó Lili 4.a
Tamáska Nikolett 4.a
Kocsi Zoltán 3.b

 


Alsós iskolai mesemondó délután, 1. évfolyam
2014. November 24.

I. Takács Kata - 1.b
II. Tikász Álmos - 1.a
Hegedűs Johanna - 1.b
III. Abos Péter - 1.a
Nagy Zsombor 1.c
IV. Agócs Gergő - 1.a
Kovács Bianka - 1.e

Különdíj:
Bartus Emese - 1.b
Urbán Bianka - 1.e
Cseszlai Eszter - 1.d

 

 


Városi Helytörténeti vetélkedő
2014. november 15.
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola

III. helyezett csapat "Lányi Ferenc":

Simon Boglárka 6.b, Chmelik Nóra, 6.b, Popovics Nikoletta 6.a

Felkészítő tanáruk: Baloghné Bozsó Judit

 


Bolyai matematika csapatverseny

Körzeti-megyei forduló

3. helyezett "X-a köbön" csapat 7.a
Szöllősi Bálint, Agócs Dávid, Havasi Kristóf, Kepler Dávid

Felkészítő tanáruk: Fritz Mária

23. helyezett "Dominó" csapat 3.b
Kálmán Bence, Juhász Adelina, Reichard Krisztofer, Varga Barnabás

Felkészítő tanáruk: Tóth-Pliska Ágnes

37. helyezett "Normálalakok" csapat 8.a
Borsos Dániel, Földvári Bence, Monoki Marcell, Vincze Tamás

Felkészítő tanáruk: Verbulecz Valéria

 


Széles Gábor 4.c

Elektromos Autómodell Európabajnokság 
"M" csoport 1. helyezett
Elektromos Autómodell Magyar Bajnokság
Stock Junior I. helyezett
RC Proof Verseny
I. és III. helyezett

 


Iskolánkból 8 fő 7. osztályos angol tagozatos tanuló május 23-án nemzetközi angol nyelvvizsgát (City and Guilds) tett. Az eredmény a nyár folyamán érkezett meg. 5 fő "First Class" eredményt ért el az írásbeli és szóbeli vizsgán: Czéh Ivett 7.a, Kovács Bálint 7.b,  Nagy Marcell 7.b, Nagybali Tamás 7.b,  Papp Dániel 7.b  3 fő sikeres írásbeli és szóbeli nyelvvizsgát tett: Kiss Ákos 7.b, Migléczi Viktória 7.b, Vincze Tamás 7.a

Gratulálunk nekik!

Felkészítő tanáruk: Szentessy Ida

Találatok: 1304

Akkreditált Kiváló Tehetségpont

Ökoiskola