Versenyeredmények 2017/2018





Iskolánk 4.a osztályos tanulóiból álló Árgyélus Együttes 2018. május 6-án KÓTA Országos Népzenei Minősítő keretében Térségi szintű minősítőn DICSÉRETES fokozatot ért el. Ezzel a
fokozattal lehetőséget kaptak, hogy országos minősítésen is részt vehessenek. Az együttes felkészítője: Kovács László népzenész




























2018 április 15.- én vasárnap rendezték meg a London Bridge Országos angol nyelvi versenyének döntőjét Budapesten a Műszaki egyetemen.
A döntőn a 7. osztályos korosztályban László Alíz 6. helyezett lett.
Felkészítő tanára: Bárányné Bucsi Ilona.
A 8. osztályosok között Géczi Kristóf 2. helyezést, míg Reif Karina 9. helyezést ért el.
Felkészítő tanáruk: Szentessy Ida


Az MM Publication Kiadó által rendezett országos angol nyelvű könyvolvasó versenyen, melyen több, mint 1000 tanuló vett részt,
Géczi Kristóf 2. helyezést, míg azonos pontszámmal 5. lett Ari karolina, Broszmann Zsófi, Gecse Rebeka, Juhász Balázs és Reif Karina.
Felkészítő tanáruk: Szentessy Ida











Az eredmények  itt letölthetők pdf-ben


Területi történelmi vetélkedő a kiegyezés 150. évfordulója alkalmából
2018. 04. 10.

Az iskolai forduló eredménye:
26 csapat részvételével 2018. április 6-án zajlott a sokéves hagyománnyal rendelkező verseny válogatója, melyről három, azonos pontszámot elért csapat jutott tovább iskolánkból a döntőbe.
Nyílt ellenállók: Cservid Sára, Gyuris Elizabet, Rózsavölgyi Csenge (7.a)
Felkészítő tanár: Hoványné Martikán Erika
Deák Párt: Horváth Péter, Major Csaba, Molnár Roland (7.b)
Felkészítő tanár: Szentessy Ida
Sissi: Gál Nóra, Gecse Rebeka, Kozics Anna (8.b)

A döntő eredménye:
1. Sissi csapat (Bárdos Lajos Általános Iskola)
2. Deák Párt (Bárdos Lajos Általános Iskola)
3. '48-as Párt (Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola)
4. Balközép (Szent István Általános Iskola)
 
Szeretettel gratulálunk a résztvevő és a díjazott csapatoknak, valamint a felkészítő tanároknak!







Az iskolai szavalóverseny helyezettjei:

2.osztály:

I. Kozár Levente és Tajti Dániel
II. Varga Szabolcs és Sándor Dzsenifer
III. Kovács Boglárka és Styeró Anna


3.osztály:

I. Takács Anna 3.a.
II. Szász Cecília 3.a.
III. Fiesl Gergő 3.c.

4.osztály
I. Hencz Kristóf Dominik 4. e.
II. Kirov-Nagy Ábel 4.c.
III. Abos Péter 4.a.













http://www.dunakanyarregio.hu/index_article.php?cikk=8397



A Kőrösi területi Tehetségkutató Matematika Versenyen

az 1.-6. helyezést elérő tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak gratulálunk!

 

Somogyi Nimród 3. b II. helyezés díjazott                  felkészítő tanára Drajkóné N. Viktória

 

Leskó Hanna 4. b II. helyezés díjazott                          felkészítő tanára: Száváné S.Katalin

 

Mihály Borbála 4. b V. helyezés                                   felkészítő tanára: Száváné S.Katalin

 

Fridli Balázs 5. d III. helyezés díjazott                          felkészítő tanára: Monokiné Papp Zita

 

Zala Katalin 5. a VI. helyezés                                         felkészítő tanára: Zámpory Edit

 

Rózsavölgyi Csenge 7. a VI. helyezés                           felkészítő tanára: Zámpory Edit

 

Lutter Zsófia 8. a V. helyezés                                        felkészítő tanára: Verbulecz Valéria

 

(2018. márc. 13.)







A K&H Vigyázz, kész, pénz! országos pénzügyi vetélkedőn iskolánk 

Gazdálkodj okosan!  csapata továbbjutott a budapesti  középdöntőbe.

A csapat tagjai: 

Rózsavölgyi Csenge , Gyuris Elizabet, Szépvölgyi Gréta 7.a 



 



A Kőrösi területi Tehetségkutató Matematika Versenyen

az 1.-6. helyezést elérő tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak gratulálunk!

 

Somogyi Nimród 3. b II. helyezés díjazott                  felkészítő tanára Drajkóné N. Viktória

 

Leskó Hanna 4. b II. helyezés díjazott                          felkészítő tanára: Száváné S.Katalin

 

Mihály Borbála 4. b V. helyezés                                   felkészítő tanára: Száváné S.Katalin

 

Fridli Balázs 5. d III. helyezés díjazott                          felkészítő tanára: Monokiné Papp Zita

 

Zala Katalin 5. a VI. helyezés                                         felkészítő tanára: Zámpory Edit

 

Rózsavölgyi Csenge 7. a VI. helyezés                           felkészítő tanára: Zámpory Edit

 

Lutter Zsófia 8. a V. helyezés                                        felkészítő tanára: Verbulecz Valéria

 

(2018. márc. 13.)

A 2017/2018. tanévi K&H Vigyázz, kész, pénz! országos pénzügyi vetélkedő

  1. fordulójába továbbjutó és ott eredményesen versenyző csapatok az elért pontszám szerint rangsorolva

Gazdálkodj okosan!  csapat: 

Rózsavölgyi Csenge, Gyuris Elizabet, Szépvölgyi Gréta 7.a továbbjutottak a

                                                                                                     budapesti  középdöntőbe.

Három Dollár csapat:

Agócs Lili, Bíró Zsófia Kata, Tikász Emma 6.a                                     51pont / 52-56

 

Sulibank csapat:

Tátrai Kata, Molnár Dóra, Jung Boróka 5.a                                           50pont / 52-56

 

Golden csapat:

Deán Bence, Petróczi Marcell, Erdős Dominik 6.c                            49,5 pont / 52-56

 

Macskadollárok csapat:

Musztrai Eszter, Pávai Zselyke, Abos Eszter 6.a                               48,5 pont / 52-56

 

Kiskokasok krajcárjai csapat:

Kokas Bettina, Kokas Levente, Bicskei Marcell 5.c                            47,5 pont / 52-56

 

Ügyeskedők csapat:

Molnár Dóra, Tátrai Kata, Szilágyi Rebeka 5.a                                      47 pont / 52-56

 

Vigyázz kész ész! csapat:

Kozma András, Hanti Dávid, Olasz Balázs 6.b                                      42 pont / 52-56

 

Nyugdíjpénztár csapat

Berczi Eszter, Michalek Fruzsina, Sándor Vivien 7.c                          41,5 pont / 50-56



Mozaik Tanulmányi Verseny eredményei a döntő előtt

 

 

Név  

Évf.  

Versenyek

Pont

Helyezés

Agod Solt

8.b

Fizika (7-8.)
Számítástechnika (5-8.)

28 DÖNTŐS!!
25

12
25

Agod Villő

5.b

Történelem (5-6.)

10

325

Bakos Levente

3.b

Környezetismeret (3-4.)

47

118

Berczi Eszter

7.c

Angol haladó (7-8.)
Biológia (7-8.)
Kémia (7.)

59 DÖNTŐS!!
58 
DÖNTŐS!!
27

17
11
22

Molnár Dóra

5.a

Angol kezdő (5-6.)
Anyanyelv (5-6.)

45
37

115
141

Molnár Zsófia

3.b

Matematika (3-4.)

42

369

Pávai Zselyke

6.a

Anyanyelv (5-6.)
Történelem (5-6.)

8
10

202
322

Szilágyi Rebeka

5.a

Matematika (5-6.)

45

143

Szilágyi Vilmos

3.b

Matematika (3-4.)

45

326

Vass Lívia

6.a

Számítástechnika (5-8.)

0

130

Waltner Dominik Kilián

3.d

Környezetismeret (3-4.)

45

124

Hollósi Nikoletta

7.b

Anyanyelv (7-8.)
Matematika (7-8.)
Számítástechnika (5-8.)

55 DÖNTŐS!!
59 DÖNTŐS!!
28 DÖNTŐS!!

29
10
15

László Aliz Abigél

7.b

Angol haladó (7-8.)
Biológia (7-8.)
Irodalom (7-8.)

60 DÖNTŐS!!
60 DÖNTŐS!!
57 DÖNTŐS!!

1
1
17

 

 




 



A Zrínyi Ilona Országos Matematikaversenyen

résztvevő és legtöbb pontot szerző tanulóink helyezései /Észak Pest megye/

 

Név:

Évfolyam

Pontszám

Helyezés

Felkészítő tanár

Kriston Márton

2.

86

40.

Drajkóné N. Viktória

Bálint Ádám

2.

73

123.

Tóth András

Varga Szabolcs

2.

73

120.

Tóth András

Ónodi Marcell

3.

70

197.

Petőné H. Noémi

Somogyi Nimród

3.

70

223.

Drajkóné N. Viktória

Mihály Borbála

4.

100

23.

Száváné S. Katalin

Gáspár Norbert

4.

75

262.

Jancsikné S. Katalin

Mikulás Réka

4.

75

284.

Petneházy Zsuzsanna

Szilágyi Rebeka

5.

74

82.

Monokiné P. Zita

Sallai Borisz Balázs

5.

73

85.

Monokiné P. Zita

Tikász Emma

6.

79

43.

Monokiné P. Zita

Rózsavölgyi Csenge

7.

70

139.

Zámpory Edit

Munkácsi Dávid

7.

75

105.

Zámpory Edit

Agod Solt

8.

85

38.

Verbulecz Valéria

 




A városi Shakespeare angol nyelvi szépkiejtési versenyen iskolánkból Szabó Ramon 5.d osztályos tanuló második helyezést ért el.




A mi iskolánkban minden énekel

 

..és mindenki. A pedagógusok a folyosón dudorásznak az óraközi szünetekben, a takarító nénik zenét hallgatva teszik rendbe a tantermeket és folyosókat délutánonként, a gyerekek pedig minden alkalmat megragadnak, hogy dúdolva, nótázva és táncolva mókázzanak iskolaidőben. Természetes hát, hogy minden évben megrendezzük a Bárdos Lajos Általános Iskola alsó évfolyamosainak népdaléneklési versenyét.

Miért népdal? Udvardy Cserna Jánost idézve 1832-ből, mert:” olly tökéletes nótátskát, mint a paraszt nótátskák, melly mind thema a maga nemében, s a leg tökletesebb simplicitás, - nem tudom mellyik Bécsi Componista képes előállítani”

Idén január utolsó hetében került sor a versenyre, külön az énekes és általános tantervű évfolyamokon. Mondhatjuk, hogy a szereplés lehetősége felvillanyozta tanulóinkat és az évfolyamszintű megmérettetéseken a lelkesedést szem előtt tartva, korlátozni kényszerültünk a versenybe szállók létszámát. A csilingelő gyermekhangok elkápráztatták a hozzáértő zsűri tagjait, akik igencsak nehéz helyzetbe kerültek. Minden résztvevő emléklapot vihetett haza, a díjazottak okleveléhez pedig könyvjutalom járt.

Büszkék vagyunk tanulóinkra, gratulálunk az összes versenyzőnek, és bíztatunk mindenkit, hogy énekeljen bátran! Nemcsak mert verseny lesz jövőre is, hanem mert a dal felszabadulttá, boldoggá tesz.

Erdődi Andrea, tanító




Az első évfolyamon az alábbi tanulók végeztek a dobogón:

I. Mórocz Sára
II. Papp Zsófia
III. Aranyos Liza


A második évfolyam helyezései:
 
I. Tajti Dániel 2.d
II. Zsolnai Flóra 2.d
III. Mórocz Lili 2.c,
III. Hégető Tímea 2.d,
III. Sándor Dzsenifer 2.d


Zeneis évfolyamok énekversenyének eredményei:

1-2. osztály:
I. Sáfián Luca
I. Víg Lilla
-
II. Barnák Milán
II. Kucsebár Léna
II. Tóth Izabella
-
III. Rutkovszky Anna
III. Leskó Gréta

3-4. osztály:
I. Szász Cecília
I. Valasek Emília
-
II. Szűcs Laura
II. Abos Péter
II. Kis Botond
-
III. Gombár Zoé
III. Koródi Márton


5-6. évfolyamon:

I. Steszkó Lili 5.a
I. Agócs Lili 6.a
II. Hirtling Lilla 6.a
III. Sallai Borisz 5.a





Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet ( OGYEI) által 2017. november 25-én a Kongresszusi Központban megrendezett országos „Iskolabüfé Fesztivál vetélkedőjén
iskolánk csapata a III. és a VI. helyezést ért el.
A vetélkedőn nagyszerűen helytálló tanulóink:
Károly Regina 6. a, Fehér Cintia 6.b, Papp Regina 6. b, Katonka Szilárd 6.b, Lovász Máté 6.b, Simon Márk 6.b, Sára Tamás Róbert 6. c,
Balogh Eszter 8.a Munkácsi Dávid 7. a, Lutter Szabolcs 7. a
Felkészítő tanár: Kirsch Ferenc Lászlóné


 






Mesemondó versenyeredményeink:

1. évfolyam:
Aranyos Liza
Csoszó Mátyás
Kriston Marcell
Mórocz Sára
Tomka Tamás Domnik


2. évfolyam:
I. Mórocz Lilla és Varga Szabolcs
II. Szalay Döniz
III. Nagy Hanga
Balogh Mira
Kiss Ajsa


3. évfolyam:
I. Juhász Petra
II. Laczai Zétény
Szilágyi Vilmos
Madarász Panna
Gyulai Nóra
Sári Vivien
Takács Anna
Snekszer Ádám

4. évfolyam:
I. Kirov-Nagy Ábel
II. Hegedűs Johanna Gréta és Abos Péter
III. Mikulás Réka és Hencz Kristóf Dominik
Különdíj: Kovács Dóra Lili


A tavalyi tanév sikeres nyelvvizsga sorozata folytatódik az idei tanévben is. 
Alig kezdődött el a tanév, máris megszületett az első középfokú komplex nyelvvizsga, melyet Rudolf Bálint 8. c osztályos tanulónk tett le és kapta meg bizonyítványát. 
Bálint iskolánk angol tagozatos csoportjában tanulja a nyelvet, tanára Szentessy Ida. Korábban több angol nyelvi versenyen is képviselte sikeresen iskolánkat. 

Gratulálunk ehhez a nagyszerű teljesítményhez!





Az Európai Nyelvek Napja alkalmából 2017.09.27-én rendezett keresztrejtvényfejtő verseny eredményei:

 

NÉMET NYELV:

  1. évfolyam:
    1.Loksa Linda, Szalai Petra – 64 pont
    2.Kozics Lili, Zala Katalin – 63 pont

 

  1. évfolyam:
    1.Dankó Míra – 65 pont

 

  1. évfolyam:
    1.Lutter Zsófia, Lőrincz Vivien – 98 pont
    2.Balogh Lilla, Havas Anna – 96 pont

 

ANGOL NYELV

  1. évfolyam:
    1.Rácz Bernát, Sallai Borisz
    2.Mándik Levente, Fridli Balázs
    3.Agod Villő, Gärtner Dalma
    4.Molnár Dóra, Tátrai Kata
    6.Legendi Veronika, Budai Krisztina
    7.Szél Flóra, Balázs Levente
    8.Szilágyi Rebeka, Tokodi Cecília
    9.Sallai Ádám, Petercsák Dániel
    10.Kokas Bettina, Bihari Zsófia
    11.Kozák Rómeó, Oroszki Péter
    12.Szilágyi László

 

  1. évfolyam:
    1.Tóth Sára, Pazdernik Rebeka – 91 pont
    2.Kozma András, Hanti Dávid – 88 pont (rövidebb idő)
    3.Simon Márk, Lovász Máté – 88 pont
    4.Vass Lívia, Veszely Mária – 82 pont
    5.Kálmán Bendce, Gyuricza Jenő – 79 pont
    6.Agócs Lili, Bíró Zsófia – 62 pont
       Tikász Emma, Hirtling Lilla – 62 pont
    7.Boldis Anna, Sinka Ivett – 47 pont
      Juhász Adelina, Csorba Csilla – 47 pont
    8.Miczi Norbert, Kulcsár Bence – 35 pont

 

  1. évfolyam:
    1.Gyuris Elizabet, Rózsavölgyi Csenge – 93 pont (rövidebb idő)
    2.Bartus Balázs, Zsombor Zoltán – 93 pont
    3.Berczi Eszter, Michálek Fruzsina - 89 pont
    4.László Alíz, Hámor Maya – 88 pont
    5.Major Csaba, Nagy Csanád – 85 pont6.
    Füredi Péter, Molnár Roland – 80 pont
    7.Horváth Péter, Macskás Dániel – 74 pont
    8.Lindmayer Bence, Pálcza Zsombor – 59 pont
    9.Hollósi Nikoletta, Loksa Panna – 58 pont
    10.Farkas Krisztián, Szabó Bence – 41 pont
    11.Zámbó Bence – 26 pont
         Fekete Alexandra, Szobota Csenge – 26 pont

 

  1. évfolyam
    1.Keszthelyi Dorottya, Reif Karina – 207 pont
    2.Torda Panna, Vincze Kata – 201 pont
    3.Török Virág, Kotschy Márton – 200 pont
    4.Jász-Tóth Patrik, Jónás Brúnó – 195 pont
    5.Agod Solt – 169 pont
    6.Romhányi Orsolya, Pákozdi Barbara – 164 pont
Hits: 2782

Akkreditált Kiváló Tehetségpont

Ökoiskola