„Ahelyett, hogy az emberiség jóléte érdekében a környezetet szabályoznánk, lehet, hogy az emberiséget kellene szabályozni a környezet fennmaradása érdekében.”

Sir David Attenborough

Ez a szemléletmód akkor tud kialakulni, ha következetesen szem előtt tartjuk a fenntarthatóságot. Ennek felelőse minden iskolapolgár (felnőtt, gyerek).

Iskolánkban rég óta zajlanak a fenntarthatóság pedagógiájához tartozó foglalkozások, tanórák, szabadidős tevékenységek.

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet  a TÁMOP -3.1.1-11/1-2012-0001 számú a „XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció)” II. szakasz című kiemelt projekt „Az ökoiskola nevelési-oktatási programjának fejlesztése” altémájában meghirdetett pályázaton intézményünk pályázott, s országos szinten 9 másik oktatási intézménnyel együtt nyert.
Munkánk  2013. szeptember 1- 2014. augusztus 31-ig tartott.

Feladatunk:
•    Az ökoiskola nevelési-oktatási program elemeinek fejlesztése;
•    Az ökoiskola nevelési-oktatási programelemek iskolai kipróbálása;
•    A kipróbált nevelési-oktatási programelemek korrigálása és az ökoiskola teljes nevelési-oktatási program véleményezése a tapasztalatok alapján.

1. decemberében elnyertük a régóta óhajtott ökoiskolai címet, melyet az elkövetkezendő 3 évben büszkén viselünk.

1. novemberétől 2015. január közepéig bázisiskolai tevékenységet folytatunk. A kistérségi iskolákat szólítottuk meg, adaptálhatták moduljainkat, s segítettük őket az ökoiskolává válásban.

Pályázataink:

MKNE szervezésében az  "Otthon az erdőben" Fák a Duna mentén I.

Időtartama: 2014. szeptember 1- 2015. május 20.

Célja: Tanítványainkkal megismertetni a közvetlen környezetünk fás területeinek növény – és állatvilágát. Fejleszteni a gyerekek és rajtuk keresztül szüleik természettudományos és környezetbarát gondolkodását.

A pályázat a következő évben is folytatódott „Otthon az erdőben” Fák a Duna mentén II.

Időtartama: 2015. szeptember 1- 2016. május 21.

Célja: A távolabbi környezetünk tanulmányozásával bővítve.

„Vesd bele magad!” Agrya Szövetség szemléletformáló kezdeményezésére az alsó tagozaton több osztály tanulója vetőmag csomagot kapott, hogy otthon elvetve kiskertésszé váljon.

A Liget Műhely által forgalmazott Szitakötő újság pályázata keretében ismerkedtünk a gyermekjogokkal, meghívott előadó, igazgatónőnk, DÖK képviselők helyi civil szervezetek képviselői jelenlétében.

2015/2016. évi beszámoló

2016/2017

Esztergomi Duna Múzeum Víz Világnapja alkalmából meghirdetett 3 fordulós internetes vetélkedőjén

(Víz kvíz, Gyalogolj a vízért! Rajzpályázat) a 3-6. évfolyammal vettünk részt.

Az „Otthon az erdőben” alprogramjaként, az IKEA áruház „Veled közösen!” pályázat eredményeképpen  látogathattunk el Királyrétre egy egész napos környezetvédelmi eseményre.

Beneveztünk a Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola által kiírt I. tankerületi ökoversenyre. Iskolánkból 4 csapat lett döntős.

2016/2017. évi beszámoló

2017/2018

Az Erdei Iskola Egyesület által kiírt „Erdők hete” pályázatba kapcsolódtunk be.                                          Témája: Állati, emberi nyomok, „legek” keresése az erdőben, interjú készítése a legidősebb hársfával. Általunk kiválasztott helyszínen, Királyréten kutakodtunk. A pályázat egyik nyerteseként vendégül láttak minket a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtárban. Majd lehetőségünk nyílt a Budai Várnegyed „erdei iskolás” módon való megismerésére.

Az isaszegi Klapka György Általános Iskola és AMI  „Barangolásra fel” pályázatában szintén döntősök lettünk, ahol mind a 3 csapat helyezést ért el.

2017/2018. évi beszámoló

A pályázattal kapcsolatos Galériánk az alábbi képre kattintva tekinthető meg:

Találatok: 2034